Prodej firmy – předejte své podnikání do zkušených rukou

Pokud se vám podařilo rozjet úspěšnou firmu, ale již nechcete stát v čele, přišel čas na prodej firmy. Jde o poměrně náročný proces plný formalit a nástrah. Abyste na ně nemuseli být sami, využijte služeb profesionálních poradců.

Hladký proces

S pomocí profesionálních poradců je prodej firmy výrazně jednodušší. Jde o odborníka s bohatými zkušenostmi, prodej aktivních firem je pro ně hračka. Vyřeší za vás smlouvy i další formality a detaily, bez kterých se prodej neobejde. Nebudete si tak muset dělat těžkou hlavu. Celý proces přitom proběhne hladce a v co nejkratším čase. Tak, aby firma mohla nadále prosperovat a vy jste se mohli soustředit na jiné věci.

Valuace

Jednou z nejnáročnějších částí prodeje je ocenění podniku. Zejména pokud nemáte zkušenosti, cenu stěží odhadnete. I s tím vám proto mohou pomoci profesionálové. Valuace neboli ocenění firmy probíhá na základě bohatých zkušeností, přičemž vychází ze všech dostupných informací a s přihlédnutím na aktuální ekonomickou situaci v České republice i ve světě. Výsledkem je tak skutečná cena, kterou lze na trhu za aktivní firmy na prodej získat.

Výběr vhodného zájemce

Nejdůležitější je vybrat ideálního investora, který naváže na vaše podnikání. I když je firma na prodej, stále záleží na vašich ambicích a představách. Proto je vždy věnována pozornost vašim kritériím. U firmy na prodej může jít například o to, aby se nezměnilo její směřování, produkce, či aby vaši lidé nepřišli o práci. Záleží pouze na vás, jaká pravidla nastavíte. Dle těch bude poté vybírán zájemce ze široké databáze investorů.

Proces prodeje firmy nemusí být zdlouhavý a náročný. Díky profesionálním poradcům vše hravě zvládnete a společně dosáhnete úspěšného výsledku.

Další články autora